Závody v roce 2012:

Zimní triatlon St. Jakob Zimní triatlon Králiky

Zimní triatlon Králiky (Slovensko)

14.ledna 2012

Na skatingové trati jsem se pustil do velké stíhačky, která byla nakonec úspěšná. Tlačenice ihned po startu, která zapříčinila můj pád. Po závodní premiéře v St. Jakobu jsme se tentokrát vydali do zasněžené slovenské divočiny. Týden po triatlonu v St. Jakob jsem se tedy poprvé postavil v Králíkách na start Slovenkého poháru. Problémy s pravou nohou trochu polevily, a já jsem zvládl regulérní běžeckou trať, i když ne zrovna v nejlepším stylu.

Tlačenice ihned po startu, která zapříčinila můj pád. Při úvodním běhu jsem totiž neudržel tempo první skupiny a musel se později pokusit o stáhnutí více než minutové ztráty na těžké cyklistické části. Ztrátu na první 4 závodníky se mi stahovat nedařilo, ale solidním výsledkem na kole jsem se posunul o 2 místa dopředu.
Skating bohužel není moje nejsilnější disciplína a tak jsem byl rád, že moje ztráta na nejlepší závodníky kromě vítěze výrazně nenarůstala a já vybojoval 5. místo v celkovém pořadí.

Zimní triatlon v St. Jakob 2012

7.ledna 2012

Na skatingové trati jsem se pustil do velké stíhačky, která byla nakonec úspěšná. Tlačenice ihned po startu, která zapříčinila můj pád. S malým běžeckým handicapem jsem se o víkendu postavil na kratší trať letošního prvního zimního triatlonu v St. Jakob. Podle očekávání se mi běžecká část nevydařila a já musel po pomalejším depu stahovat ztrátu na cyklistické části. Na kole jsem získával na všechny soupeře cenné sekundy především v techničtějších úsecích. Jen vedoucí Sallegerr si vybudoval téměř minutový náskok.


Nabírám pomalu zase dech po cílovém finiši. Maximální vyčerpání. Ani jsem se po cílovém skoku neudržel na nohou. V druhém depu už čekaly výborně připravené běžky a já jsem byl odhodlán poprat se ztrátou na čelo závodu. Bohužel hned při prvním sjezdu jsem ve tmě přehlédl v zatáčce ledovou plotnu a vybojované metry jsem znovu ztratil. Přesto jsem po prvním kole stáhl 20 sekund na prvního a s vizuálním kontaktem jsem se přibližoval každým záběrem. V posledním kopci jsem stáhnul náskok na 20 metrů a do cílové rovinky jsme vjížděli společně. V cílové rovince jsem měl o něco více sil a štěstí a po soupeřově chybě jsem si zajistil cílovým "skokem" vítězství.


© 2010 • Milanomafiano • Všechna práva vyhrazena

Partneři: RT-NÖ-OST | Chimpanzee | pORG Komenský |