Sportovní kariéra:

Orientační běh - 1983-1987

Mou sportovní dráhu jsem začal přibližně v 6ti letech, kdy mě můj strýc přivedl do kroužku orientačního běhu. V té době jsem trpěl nadváhou a ostatním dětem jsem při běhu většinou nestačil. Velkou hlavu jsem si z toho ale nedělal. Na závodech jsem nemíval žádné úspěchy, buď jsem udělal nějakou chybu v práci s mapou nebo můj pomalý běh nestačil na dobré umístění.

Cyklistika - 1987-1990

V 10 letech jsem, po vzoru mého druhého strýce a bratranců, přesedlal na cyklistiku a jí jsem se věnoval do svých 14ti let. Jelikož s mou nadváhou se toho změnilo pramálo, ani v cyklistice jsem žádné vavříny nesbíral. Z cyklistiky mi ale přecejen něco zůstalo. Láska k ježdění na kole.

Triatlon - 1993-1996 TTC Olomouc

Zlomový se stal rok 1992, kdy jsem začal chodit na Gymnázium. V prvním ročníku jsem díky svému spolužáku Tomáši Vlašánkovi začal chodit do posilovny a s tím rychle zmizela přebytečná kila. V tu dobu už jsem věděl, že chci vyzkoušet triatlon. Potom už to šlo všechno ráz na ráz. Rozhodl jsem se, že si koupím nové kolo, chodil jsem na brigádu, plaval, běhal, zkrátka veškerý elán a energii jsem dával do triatlonu. V tuto dobu jsem se také dostal do TTC Olomouc a ve stejném klubu jsem setrval další 3 roky. Největší problémy mi dělalo plavání. Byl jsem rád, že jsem začal trénovat s Tomem Perničkou, který měl už o dost více zkušeností než já. Po několika týdnech jsme získali možnost trénovat s olomouckým plaveckým klubem. Od té doby jsme se v plavání rychle zlepšovali. Problémem v TTC Olomouc byl fakt, že jsme neměli žádného trenéra, který by nás vedl. Prostě jsme jen chodili plavat, na kolo a běhat.

To byl důvod, proč moje první závody v duatlonu v Šumperku skončily neslavně. Měl jsem sice slušně natrénováno, ale chyběly mi zkušenosti a systém v tréninku, který by umožnil efektivně využít můj celý potenciál. Podobně to vypadalo i na dalších závodech. Slabé plavání, dobré kolo a výborný běh většinou stačily v závodech ČP pouze na umístění někde mezi 5.-10. místem.

V sezóně 1995 jsem nastupoval na úvodní disciplínu triatlonu o mnoho rychlejší. Výsledky se také výrazně zlepšily. V duatlonech i triatlonech jsem jezdil stabilní umístění v závodech ČP a na Mistrovství republiky v duatlonu jsme pro TTC Olomouc vybojovali bronzové medaile v družstvech.

Rok 1996 byla zatím moje nejúspěšnější sezóna. Celkem bez problémů jsem zvládl přechod na olympijské tratě a výsledkem byla umístění na bedně v rámci ČP juniorů a JM triatlonové ligy.

Triatlon - 1997-1999 - TK JME Brno

Po přestupu do nového klubu a velkých očekáváních se bohužel v dalším roce začaly hromadit problémy. Zjistil jsem, že náročný triatlonový trénink lze jen těžko skloubit se studiem TV a Sportu. Výsledkem bylo celkové přetížení organismu a natržení Achilovy šlachy, které se v nasledujích letech jen zhoršovalo. Podle toho taky vypadaly výsledky v záverečném běhu. V době mého působení v brněnské JME, jsem nepodával výsledky, jaké bych si představoval. Naplno jsem si smůlu vybral v roce 2000, kdy jsem si Achilovku úplně přetrhnul. Aby smůly nebylo dost, tak jsem po operaci dostal do nohy sepsi a jen se štestím jsem vyvázl s oběma nohama. Od té doby jsem nemohl dlouho pořádně chodit, natož běhat a byl jsem rád, že alespoň jezdím na kole.

Triatlon a mountainbike - 2003

Rok 2003 se nesl v duchu mountainbikových závodů a jednoho triatlonu do vrchu v Rakousku, kde nápor na Achilovku v běhu do kopce nebyl tak velký. Bez většího tréninku jsem skončil 4. v kategorii Elite. To byl impuls do nového tréninku. V srpnu se účastním ME v Bikemarathonu v Grazu a na podzim po dlouhé době vítězím v regionálním duatlonovém závodě.

Lezení a outdoor - 2000-2009

Držžžžž! Krásné lezení ve Francii. Další rok začal opět smolně. V únoru jsem si přivodil několikanásobnou zlomeninu páteřních obratlů a výsledkem byla další, tentokrát ještě delší pauza. Po rekonvalescenci se věnuji kolu, lyžím, skialpinismu. Nejvíce času ale trávím na skalách společně s kamarády a mou budoucí manželkou Dášou. V roce 2006 se stěhujeme do Vídně, později do Schwechatu. Podnikáme spoustu akcí v alpách a daří se nám přelézat zajímavé vícedélkové projekty. Snažím se taky zvyšovat obtížnost lezených cest. V roce 2008 lezu sice "devítky", ale v dalším tréninku mě zastavuje zranění zápěstí, které se táhne několik měsíců. Zraje ve mě myšlenka zkusit znovu nějaké triatlové závody.

Triatlon - 2010 ....

70.3 Grafiman 2010! Na konci roku 2009 se seznamujeme s kluky z místního triatlonového klubu a začínám s nimi trénovat. Zde se všechno nese ve znamení pohody. Přesto se snažím čas věnovaný tréninku využít efektivně. Poprvé v životě mám opravdu perfektně systematicky propracovaný tréninkový plán a cílem je absolvovat IRONMAN v příští sezoně 2010. Jakým způsobem se tento plán ztotožnil s realitou zjistíte v dalších sekcích.